• Anasayfa
  • Psikoloji
  • Hayattan Yabancılaşmış Neden Hissetmeyi Tekrar Öğrenmek Zorundayız? pdf

Hayattan Yabancılaşmış Neden Hissetmeyi Tekrar Öğrenmek Zorundayız? pdf


Hayattan Yabancılaşmış Neden Hissetmeyi Tekrar Öğrenmek Zorundayız? pdf

Bilincimiz ve Gerçekliğimiz krizler, nefret, aşırılıklar ve şiddet tarafından yönetilir, hatta insanı hor görür. Bilimsel bulgular, teknoloji ve bilgisayar teknolojisi bilimi bizi etkiler, kontrol eder ve âdeta emreder. Soyut bilinç bizi durdurulamaz bir şekilde hayattan uzaklaştırır. Gerçeklik duygusu ve diğer insanlar için merhamet, doğal olmayan ve artık insan olmayan bir bilinç tarafından daha fazla değersizleştirilir ve bastırılır. Bu yüzden artık kendi kendini yok eden Eylemlerimizin kökenini fark edemiyoruz.
Ama yine de Empatik bilinç yaşam yolunu yeniden keşfetmemize izin verecektir.
“Hayattan Yabancılaşmış” psikolojik uzmanlık, felsefi ve tarihsel arka plan, politik konular, bilimsel çalışmalar ve de eğitim -pratik açıklamalarla iç içe geçmiş güncel fenomenlerin başarılı bir kompozisyonudur. Kitap okuru etkileyici ve düşünceli bir şekilde geride bırakan bir roman gibi peşi sıra sürüklüyor.  Arno Gruen’in taşıdığı özüne karşı düşünceli tutumundan, yazarken oluşturduğu arka plan bilgisinden ve kombinasyon yeteneğinden çok etkilendim.
Psikolog Dr Kirsten Oleimeulen- Akredite sağlık psikolojisi ve Önleme psikoloğu (BDP)
 

Hayattan Yabancılaşmış
Neden Hissetmeyi Tekrar Öğrenmek Zorundayız? isimli 224 sayfadan oluşan kitap ; Arno Gruen tarafından yazılmış ve TOTEM YAYINCILIK yayınevinin 07.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Olmak Cesareti pdf başlıklı makalemizde Olmak Cesareti indir, Olmak Cesareti oku ve Olmak Cesareti pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Hayattan Yabancılaşmış Neden Hissetmeyi Tekrar Öğrenmek Zorundayız? pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?