Hayrın Öncüsü Hz.Ömer Hayatı – Ahlakı pdf indir

tarafından
8
Hayrın Öncüsü Hz.Ömer  Hayatı – Ahlakı pdf indir

Müslümanların ikinci halifesi, İslâm’a girişi fetih, hicreti zafer, hilafeti rahmet olan müstesna şahsiyet…
Hz. Peygamber’in “Benden sonra bir peygamber gelecek olsaydı o şüphesiz Ömer b. Hattâb olurdu.” buyurduğu peygamber aşığı…
Kalplere korku salan cesareti, dillere destan adaleti, adanmışlık derecesindeki fedakârlığı, eşsiz basireti, şefkat, merhamet, edep ve hayâsıyla yüksek ahlâkın zirve ismi…
Hz. Ömer, tam anlamıyla hayrın öncüsüydü. İslâm devletinin kurumsallaşmasından hak, hukuk ve adaletin en nadide örneklerinin yaşanmasına kadar sayısız hizmete imza attı. Aile ve sosyal ilişkileri, ibadet ve ilim hayatıyla insanlığa ışık saçtı.
Yüzlerce kaynak eser taranarak hazırlanan bu kitapta Hz. Ömer’in çocukluğu, aile ve sosyal hayatı, hizmetleri ve kulluğuna kadar bütün hayatını göreceksiniz.
Yüksek ahlâkın en güzel örneklerini sade ve akıcı bir üslupla okuyacak, İslâm’ın en parlak yıldızıyla buluşacaksınız.
 

Hayrın Öncüsü Hz.Ömer Hayatı – Ahlakı isimli 430 sayfadan oluşan kitap ; Abdullah Kara tarafından yazılmış ve SİYER YAYINLARI yayınevinin 28.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Şirkin Dinî ve Kültürel Temelleri pdf indir başlıklı makalemizde Şirkin Dinî ve Kültürel Temelleri indir, Şirkin Dinî ve Kültürel Temelleri oku ve Şirkin Dinî ve Kültürel Temelleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hayrın Öncüsü Hz.Ömer Hayatı – Ahlakı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.