Hayvanların Kafasından Neler Geçiyor ? pdf indir

tarafından
16
Hayvanların Kafasından Neler Geçiyor ? pdf indir

François Y. Doré, hayvanların zihinsel davranışları üzerine araştırmalar yapan uluslararası saygınlığa sahip bilim insanlarından biri. Elinizdeki araştırma, uzun yıllara dayanıyor. Hayvan davranışı üzerine en güncel bilgi ve araştırmaları, deneyleri ve bunların şaşırtıcı sonuçlarını derliyor… Okumanızı öneriyoruz.
 
“Ezop ya da La Fontaine’in fablları, Andersen ya da Perrault’nun masalları ve çizgi filmler, onlardan ders çıkarmak veya sadece eğlendirmek amacıyla, hayvanlar için karakteristik şekilde insanlara has olan kişilik özellikleri tasarlar. Bu tasvirlere göre karınca çalışkan, ağustosböceği aylaktır; saksağan geveze, karga ise saftır. Oysa aslında ağustosböceği karınca kadar gayretlidir. Saksağan diğer kuşlardan daha geveze değildir. Karga ise, saf olmak şöyle dursun, en az tilki kadar kurnazdır ve hatta olağanüstü bir zekâya sahiptir.”
 

Hayvanların Kafasından Neler Geçiyor ? isimli 248 sayfadan oluşan kitap ; François Y. Dore tarafından yazılmış ve ALAKARGA SANAT YAYINLARI yayınevinin 13.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Hayvanların Kafasından Neler Geçiyor ? pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.