Henüz 17 Yaşında (Ciltli) pdf indir

Henüz 17 Yaşında (Ciltli) pdf indir

Ahmet Efendi ile Hulusi Efendi, Fransız Tiyatrosu’nda sahnelenen bir oyunu izlemek üzere gittikleri Beyoğlu’nda fazlaca içip sarhoş olur, geç saatte yağmur bastırınca geceyi geçirmek için bir geneleve giderler. Ahmet Efendi’nin karşısına çıkarılan kız “henüz 17 yaşındaki” Kalyopi’dir. O geceyi izleyen günler, hem Kalyopi’nin hem de Ahmet Efendi’nin hayatını tümüyle değiştirecektir… Tanzimat Dönemi eserlerinde “ahlaksız kadın” tiplemesine çoklukla rastlanır. Ancak bunlar, genellikle erkek başkişisini yolundan eden, hayatını karartan, uzak durulması gereken kadınlardır. Ahmet Mithat, bu yönüyle dönemin diğer yazarlarından ayrılır. O Kalyopi’ye kulak verir ve bu acılı hikâyeyi okuruyla paylaşarak, “ahlaksız” görülenin de içine, arkasına bakılmasını ister.
 

Henüz 17 Yaşında (Ciltli) isimli 236 sayfadan oluşan kitap ; Ahmet Mithat Efendi tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 26.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Gizli Cevaplar pdf indir başlıklı makalemizde Gizli Cevaplar indir, Gizli Cevaplar oku ve Gizli Cevaplar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz 17 Yaşında (Ciltli) pdf indir - indir