Herman Melville pdf indir

Herman Melville pdf indir

Amerikalı roman yazarı ve şair Herman Melville, pek çok kişi tarafından Amerika’dan çıkmış en yetkin yazar olarak değerlendirilir. 1819 yılında New York’ta dünyaya gelen Melville, biçime yönelik cüretkâr yenilikçi tavrıyla dünya edebiyatının da en iyi yazarlarından biri olarak anılır. Nitekim başyapıtı Moby Dick de dünyanın dört bir yanından okurları kendine çekmeye devam ediyor.

Kevin K. Hayes bu müthiş akıcı çalışmasında Herman Melville’in başlıca eserlerini değerlendiriyor, iş hayatının ve özel yaşamının ilginç hikâyesini anlatıyor. Hayes’e göre Melville’in eserlerinin otoriteler ve okurlarca keşfedilmesi, I. Dünya Savaşı’nın bilançolarının görüldüğü ve modernizmin yükselişe geçtiği zamanlara denk gelir. Romanları, hikâyeleri ve hayatının son kırk yılında yazdığı şiirleri de dâhil olmak üzere Melville’in bütün eserlerinin yapılarını inceleyen Hayes, bununla yetinmeyerek bu eserlerin yazıldıkları dönemde nasıl alımlandıkları meselesine de eğiliyor. 

Melville’in hayatına ve içerisinde yaşadığı döneme dair bol bol yeni bilgi içeren bu biyografide, dünyaca tanınan ve fakat çoğu zaman yanlış anlaşılan yazarın en az kendi eserleri kadar merak uyandıran hikâyesini bulacaksınız.
 
 

Herman Melville isimli 197 sayfadan oluşan kitap ; Kevin J. Hayes tarafından yazılmış ve RUNİK KİTAP yayınevinin 09.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İbn Hazm pdf indir başlıklı makalemizde İbn Hazm indir, İbn Hazm oku ve İbn Hazm pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Herman Melville pdf indir - indir