Hilalin Şövalyeleri pdf indir

tarafından
5
Hilalin Şövalyeleri pdf indir

Türkler Dünya tarihinde birçok devletler kurmuş birçok devleti yıkarak hâkimiyetleri altına almıştır. Bu eserde Türk’lük Dünyasının devlet kurarken en önem verdiği istihbarat faaliyetlerini nasıl gerçekleştirildiğini okuyacaksınız. Kitap Türk tarihinde Bilge Tonyukuk’tan başlayarak, Nizamülmülk ’ün koyduğu istihbarat faaliyetleri hususundaki kurallardan esinlenen Osmanlı Devletinin erken dönem istihbarat çalışmalarına detaylı bir şekilde incelemektedir.
 
Türk dünyasında Çaşut olarak adlandırılan İstihbarat elemanlarının Osmanlı Devleti’nde Voynuk ve Martolos ajanlarına nasıl dönüştükleri, Barbaros Hayrettin Paşa tarafından kurulan Hilal’in şövalyeleri istihbarat kurumunu, Fatih Sultan Mehmet Dönemindeki papaz ajanlara kadar birçok detayı belgeleri ile bulacaksınız.
 
Bir devleti kurmanın ve hayatiyetini idame ettirmede İstihbarat ve casusluk faaliyetlerinin ne kadar önemli olduğunu, Fransa Sarayına kadar kadınlar vasıtasıyla giren Osmanlı casuslarının ilginç hikâyesine şahit olacaksınız. Bu hali ile elinizdeki kitap Türk Tarihinde ve Erken dönem Osmanlı Devleti’nin hangi istihbarat teşkilatları kurduğu ve İstihbarat çarkını nasıl işlettiği hususunda tarihi bilgi ve belgelere bu eserle ulaşabilirsiniz.
 

Hilalin Şövalyeleri isimli 256 sayfadan oluşan kitap ; Kadir Ceylan tarafından yazılmış ve GÖRMEK YAYINLARI yayınevinin 07.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Hilalin Şövalyeleri pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.