Hintli Kulübesi pdf indir

tarafından
7
Hintli Kulübesi pdf indir

“Hakikati sade ve samimi bir yürekle aramak lazımdır. O ancak tabiatın sinesinde bulunabilir. Hakikat iyi yürekli kimselerden başkasına söylenmemelidir.”
Hayatın manası ve mutluluğun sırrı üzerine birçok kitap yazılmıştır. Gelişen ve değişen teknoloji ile sınırsız maddi olanak ve doyumsuzlukta aynı oranda artmıştır maalesef.
Bu gelişim ve büyüme, doyumsuzluk; beraberinde mutsuzluğu da getirmiştir. Bunun sonucu olarak kişisel gelişim adı altında insanlara mutluluğun yollarını anlatan bir anlamda yol gösteren sayısız eser çıkarılmıştır.
Hintli Kulübesi de Hindistan’da bir kulübede yaşayan hayatın manasını bulmuş karı kocaya misafir olan hakikati arayan bir doktorun hikâyesidir. Felsefi anlamda maddi şeylerin gerçekten ihtiyaç olmadığı, mutluluğun kaynağının tabiat, tabiatı sevmek, iyilik ve insan sevgisinde olduğu, az ile de mutlu olunabildiğine vurgu yapılmıştır.
 

Hintli Kulübesi isimli 48 sayfadan oluşan kitap ; Bernardin De Saint Pierre tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 02.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Hintli Kulübesi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.