Hitler’i Nasıl Okumalıyız? pdf indir

tarafından
7
Hitler’i Nasıl Okumalıyız? pdf indir

Her ne kadar tutarsız ve saplantılı olup korkunç boyutlarda şiddet içerse de Hitler’in fikirleri milyonlarca insanda karşılık bulmuş, 20. yüzyılın en ürkütücü ve yıkıcı olaylarından birine sebep olmuştu.

Elinizde tuttuğunuz bu nitelikli çalışmada,  Hitler’in düşünce dünyası, meseleleri ele alma yolları bizzat kendisinin yapıtlarından hareketle inceleniyor.  Yazar Neil Gregor, Hitler’in iki kitabını çıkış noktası olarak kullanmak suretiyle, onun çiğ ama etkileyici yazılarının yapısını anlamakta okurlara yardımcı oluyor. 

“Zekice yazılmış, kolay anlaşılır, öğretici.”
–Terry Eagleton
 
“Özenle hazırlanmış, güvenilir, etraflı, harika bir giriş kitabı.”
–Totally Dublin

Nasıl Okumalıyız? serisi hazırlanırken son derece basit ama yenilikçi bir fi¬kirden yola çıkıldı. Daha önceleri büyük düşünürleri ve yazarları okumaya yeni başlayanlar için hazırlanan çalışmalar genellikle kısa yaşam öyküleri, eserlerin özlü birer özeti ya da bunların bir arada sunuldu¬ğu kitapçıklar şeklinde olurdu. Fakat Nasıl Okumalıyız? uzman eliyle hazırlanmış, okuru doğrudan eserlerle buluşturan bir seri. Bu seri hazırlanırken, bir yazarın söylediklerini bü¬tünlüklü olarak anlayabilmek için o yazarın kullandığı kelimelere daha yakından bakmak ve bu kelimelerin nasıl yorumlanacağını bilmek gerektiği gerçeğinden yola çıkıldı.

Simon Critchley
 
 

Hitler’i Nasıl Okumalıyız? isimli 120 sayfadan oluşan kitap ; Neil Gregor tarafından yazılmış ve RUNİK KİTAP yayınevinin 19.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Hitler’i Nasıl Okumalıyız? pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.