Hukuk ve Hukuk Bilimi Üzerine pdf indir

tarafından
62
Hukuk ve Hukuk Bilimi Üzerine pdf indir

özden geçirilip geliştirilmesi hedeflenen kitabın bu yedinci basısının ön sözünde yine, hukuka varlık kazandıranın, böylece bilimsel araştırmaya gerekli ve elverişli kılanın adalet değeri olduğu ısrarla belirtilmelidir.
Hukuk insan düşüncesinin bir ürünüdür, insanların yine insanlar için tasarlayıp oluşturduğu bir toplum düzeni, onun varlık ve yaşam koşuludur.
Bu düzen fiili değil, düşünsel (ideal) bir düzen olmakla hukuk varlığını, diğer bir deyimle geçerliliğini, nesnel bir değer olan adalete borçludur; bu, mantığın bir gereğidir.
Bu nedenle, hukukun adaletle olan bu sıkı bağımlılığı bilinmeden onun içerdiği, yaşamdan gelen çok zengin kurum ve kavramları anlamak, bilimsel bir sistem içerisine yerleştirmek olanaksızdır.
Hukukun adaletle bu bağıntısı içinde tüm genel özellikleri ile açıklayabilmek üzere kaleme alınmış olan kitabın başarısı, her zaman olduğu gibi, okuyucunun takdirine bırakılmıştır.
 

Hukuk ve Hukuk Bilimi Üzerine isimli 221 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Vecdi Aral tarafından yazılmış ve ON İKİ LEVHA YAYINCILIK-DERS KİTAPLARI yayınevinin 21.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Türk Ceza Kanunda İftira Suçu pdf indir başlıklı makalemizde Türk Ceza Kanunda İftira Suçu indir, Türk Ceza Kanunda İftira Suçu oku ve Türk Ceza Kanunda İftira Suçu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hukuk ve Hukuk Bilimi Üzerine pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.