Hukuk ve Toplum El Kitabı pdf indir

tarafından
7
Hukuk ve Toplum  El Kitabı pdf indir

Hukuk ve Toplum El Kitabı, İngilizce konuşulan dünyada “hukuk ve toplum”, Kıta’da ise “hukuk sosyolojisi” olarak anılan disiplinin temel tartışma konularını bir araya getiriyor. Bir hukuk ve toplum kanonu oluşturma iddiasındaki kitap, bir kısmı kanona ait yazarların kaleminden çıkan yazılarla alanın İngilizce konuşulan dünyadaki kuruluşundan yirminci yüzyılın sonuna kadar olan süredeki müktesebatını kayda alıyor.
 
Altı ana başlık altında toplanmış otuz üç bölüm, hukuk ve toplum araştırmalarının ortaya çıkışını, metodolojik iddialarını, tartışma konularının seçimini ve gelişimini zengin bir kaynakçayla birlikte okurlara sunuyor. Hukuku sosyalin içinde arayan, sosyal içindeki hukuku anlamlı bir araştırma nesnesi olarak tespit eden disiplinin temsilcileri, sosyali tanımlama iddiasındaki hukuku değil, hukuku da yaratan sosyali ve sosyalin hukukla ilişkisini araştırırken, aynı zamanda hukuki kurum ve aktörlerin kendi sosyalliklerine de bakıyor. Kültürel incelemeler, karşılaştırmalı incelemeler ve küresellik gibi sorunlar, hukuk ve toplum çalışmalarının yerellikten nasıl kurtulabileceğini de gösteriyor. Kitapta çokça örnek verilen tekil araştırmalar bir yandan araştırmacılara hukuka ilişkin araştırma soruları hakkında önerilerde bulunurken, diğer yandan hukuka ilgi duyan herkesi hukuk hakkındaki soruşturmanın farklı boyutlarından ve bu soruşturmaların sonuçlarından haberdar ediyor.
 
 

Hukuk ve Toplum
El Kitabı isimli 904 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve ISLIK YAYINLARI yayınevinin 10.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yerel Yönetimlerde Memurlarla İlgili Disiplin Suç ve Cezaları pdf indir başlıklı makalemizde Yerel Yönetimlerde Memurlarla İlgili Disiplin Suç ve Cezaları indir, Yerel Yönetimlerde Memurlarla İlgili Disiplin Suç ve Cezaları oku ve Yerel Yönetimlerde Memurlarla İlgili Disiplin Suç ve Cezaları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hukuk ve Toplum El Kitabı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.