Hz. Fatıma (Radıyallahu Anha) pdf indir

tarafından
37
Hz. Fatıma (Radıyallahu Anha) pdf indir

Hz. Fâtıma [radıyallahu anhâ], Kur’an’da müminlerin vasıfları olarak anlatılan bütün güzellik ve iyilikleri, ahlak ve erdemleri kimlik ve yaşayışında temsil etme şerefine haiz olmuş örnek bir insan, örnek bir kadındır. Alemlere rahmet olarak, çok büyük bir ahlak üzere üsve-i hasene olan hatemu’l-enbiya Hz. Muhammed’in [sallallahu aleyhi vesellem] en küçük kızıdır. Annesi Hz. Hatice, Hz. Fâtıma’yı 609 yılında Mekke’de dünyaya getirmiştir. Hicretin ikinci yılında Hz. Ali [radıyallahu anh] ile evlenen Hz. Fâtıma, Allah Rasulü’ne en çok benzeyen kişidir. Hz. Fâtıma [radıyallahu anhâ], iman, fazilet, ahlak, iffet ve takva sembolü, cennet kadınlarının efendisi, bütün mümin kadınlar için örnek bir şahsiyet olmuştur. Hz. Peygamber’in “Fâtıma benim parçamdır” sözü de bu gerçeği ifade eder. Bu kitapta Hz. Fâtıma’nın [radıyallahu anhâ] örnek hayatı özlü bir şekilde kaynaklardan istifade ile anlatılmıştır.
 

Hz. Fatıma (Radıyallahu Anha) isimli 144 sayfadan oluşan kitap ; Büşra Argum tarafından yazılmış ve SEMERKAND YAYINCILIK yayınevinin 10.10.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Allah’ın Emriyle Siyer Başlar pdf indir başlıklı makalemizde Allah’ın Emriyle Siyer Başlar indir, Allah’ın Emriyle Siyer Başlar oku ve Allah’ın Emriyle Siyer Başlar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hz. Fatıma (Radıyallahu Anha) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.