İbrahim Efendi Konağı pdf indir

İbrahim Efendi Konağı pdf indir

Bu kitap ne bir hikayedir ne masal ne de roman… zamanı, mekanı, vak’aları, şahısları, isimleri hatta vak’aların seyri, sırası ve detaylarının yüzde doksanı ile otantik ve yaşanmış bir devrin, gerçek ve yaşanmış bir hayat tablosudur.
Biz, İmparatorluk Türkiyesi’nin hemen de son evlatları; içinde haşır neşir olduğumuz askeri, siyasi, içtimai ve iktisadi bir tarih meydanında köşe kapmaca oynamış kimseler olarak, görüp duyduklarımızı, tadıp kokladıklarımızı, kudretimiz ölçüsünde, gelecek nesillere intikal ettirmek mecburiyetinin altında bulunuyoruz. İşte bu kitabın meydana gelmesi de o vazife hissinin bir netice ve zarüretinden ibarettir.
 

İbrahim Efendi Konağı isimli 478 sayfadan oluşan kitap ; Samiha Ayverdi tarafından yazılmış ve KUBBEALTI NEŞRİYAT yayınevinin 07.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hayriyye Düzyazı, Osmanlıca ve Latinize Metin pdf indir başlıklı makalemizde Hayriyye Düzyazı, Osmanlıca ve Latinize Metin indir ve Osmanlıca ve Latinize Metin oku hakkında bilgiler verilmektedir.

İbrahim Efendi Konağı pdf indir - indir