İcatlar Keşifler ve İnsan Paleolitik Çağdan Kalkolotik Çağa pdf indir

İcatlar Keşifler ve İnsan  Paleolitik Çağdan Kalkolotik Çağa pdf indir

İnsan yaşamla ilgili olarak Evren, Güneş Sistemi ve Dünya’nın oluşumu, ilk canlıların görülmesi ve nihayet insanın yeryüzünde ilk olarak ne zaman, nerede, ne şekilde ortaya çıktığını, günümüze gelinceye kadar yaşadığı güçlükleri, hep merak etmiştir. İnsan hangi ortamlarda ortaya çıkmış ve Dünya’ya nasıl dağılmıştır. Yaşadığı barınma ve yerleşim yerleri, ilk sahip oldukları aletler, bu aletlerin gelişimi, aletlerin insan yaşamına etkileri açıklanmaya çalışılmıştır.
İnsanın ortaya çıktığı Paleolitik Çağ’dan (MÖ.2.6 milyon yıl önce) yazının da icat edildiği (MÖ.3200), Kalkolitik Çağ’ın sonuna kadar MÖ.3 000), ateş, barınma ve evler, mızrak, inanç sistemi, ok, yay, olta, çanak çömlek, tekerlek, köy, kent, kent devletleri, ticaret, yazının icadı gibi insan yaşamını doğrudan ve çok etkileyen olaylar ve bunların ortaya çıkışıyla değerlendirilmeleri kısa olarak, örnek fotoğraflar ve çizimleriyle verilmiştir.
Evren, Dünya ve insanla ilgili ne, neden, nerede, ne zaman, nasıl ve ne şekilde gibi soruların ve yanıtlarının oluşmasına yardımcı olunmuştur.
-Geçmişini bilmeyen, şimdiki zamanı anlayıp, tam olarak değerlendirip, yeterince yararlanamaz, geçmişini ve şimdiki zamanını bilemeyen, anlayamayan ise gelecek hakkında doğru ve isabetli planlar yapıp, projeler üretemeyeceğinden. Başarısızlık kaçınılmaz hale gelir. 
Sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimizle.
Prof. Dr. Galip AKIN 
 

İcatlar Keşifler ve İnsan
Paleolitik Çağdan Kalkolotik Çağa isimli 516 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Galip Akın tarafından yazılmış ve ALTER YAYINCILIK yayınevinin 09.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kültür Endüstrisi Kültür Yönetimi pdf indir başlıklı makalemizde Kültür Endüstrisi Kültür Yönetimi indir, Kültür Endüstrisi Kültür Yönetimi oku ve Kültür Endüstrisi Kültür Yönetimi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İcatlar Keşifler ve İnsan Paleolitik Çağdan Kalkolotik Çağa pdf indir - indir