II. Dünya Savaşı Sonrası Soyut Ekspresyonizm pdf indir

tarafından
7
II. Dünya Savaşı Sonrası Soyut Ekspresyonizm pdf indir

Avrupa’daki genç sanatçı ve yazarlar 20.yy’ın gelişini büyük umutlarla karşılamışlardı, teknolojik ilerlemelerin ve demokratik ideallerin ekonomik ve sosyal ilerlemeye kaynak olacak yeni bir çağ umuyorlardı. (Modernizm)
Avangard, 1848 öncesinde romantizmin isyanı ile başlamıştır. Ancak 1848’de Paris’te çıkan şiddetli olaylardan sonra sona ermiştir. Bu kırılmanın ardından modernist bir mahiyet almış ve modernizm ile özdeşleşmişti. Avangard ve modernizm üzerindeki tartışmalar iki dünya savaşı arasındaki süre içinde şiddetle politikleşmiştir. Avangard sanat hareketleri ile ilgili araştırmaları ile bilinen düşünür Peter Bürger, tarihsel avangardı Dada ve Sürrealizm ile sınırlamış, bunun ilerisinde avangardı daha yoğun olarak 1940’lar sonrasındaki Amerikan sanatı bünyesinde incelemiştir.
 

II. Dünya Savaşı Sonrası Soyut Ekspresyonizm isimli 108 sayfadan oluşan kitap ; Willem De Kooning tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 10.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Selçuklular Cilt:1 Büyük Selçuklu Devleti Tarihi (1040-1157) pdf indir başlıklı makalemizde Selçuklular Cilt:1 Büyük Selçuklu Devleti Tarihi (1040-1157) indir, Selçuklular Cilt:1 Büyük Selçuklu Devleti Tarihi (1040-1157) oku ve Selçuklular Cilt:1 Büyük Selçuklu Devleti Tarihi (1040-1157) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

II. Dünya Savaşı Sonrası Soyut Ekspresyonizm pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.