İkbal’e Dair pdf indir

tarafından
6
İkbal’e Dair pdf indir

İkbâl’e Dair kitabında Türk edebiyatı alanının ilk doktoru, hocaların hocası Ali Nihad Tarlan’ın Muhammed İkbâl hakkında yazdığı makaleler ile İkbâl’in eserlerini tanıtmak için onlardan yaptığı çeviriler bir araya getirilmiştir. İkbâl okumaları için bir giriş ve el kitabı niteliğindeki bu eserde bir yandan onun hayatı, şiiri ve düşüncesi hakkında bilgi edinirken, bir yandan da onun eserlerinden Tarlan’ın seçip tercüme ettiği parçaları okumak da mümkün olmaktadır.
“Hakikaten İkbâl, bugün İslam şark âleminin son asırda yetiştirdiği en büyük mütefekkir ve şairdir. İslam âleminin büyük ruhi muvazene ihtiyacına en beliğ cevabı veren İkbâl’i Türk münevverlerine tanıtmak, hayatımın büyük mazhariyetlerinden biri olmuştur.”
 

İkbal’e Dair isimli 152 sayfadan oluşan kitap ; Ali Nihat Tarlan tarafından yazılmış ve KETEBE YAYINEVİ yayınevinin 08.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Aşık Erkekler Gizli Görevde pdf indir başlıklı makalemizde Aşık Erkekler Gizli Görevde indir, Aşık Erkekler Gizli Görevde oku ve Aşık Erkekler Gizli Görevde pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İkbal’e Dair pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.