İlanat-ı Fenni / Modern Reklamcılık (Çevriyazı ve Sadeleştirme) pdf indir

İlanat-ı Fenni / Modern Reklamcılık (Çevriyazı ve Sadeleştirme) pdf indir

Türkiye’de reklamın gelişim seyrinde temel bir basamak İlanat-ı Fenni; Türkiye’nin ilk reklam kitabı. Reklam derslerinde okutulmuş ilk kitap. Modern reklamcılığın gelişim hikayesi için ilk kaynak.

Reklamı ve reklamın hikayesini İlanat-ı Fenni’den izlemek, hem dönemin iktisadi ve ticari hayatını gözlemlemek hem reklama farklı ve öğretici bir pencereden bakmak demektir. İlanat-ı Fenni, bugüne nasıl gelindiğini anlamak ve reklam tarihiyle ilgili ihtisas çalışmaları yapmak için de son derece değerli bir eser.

İlanat-ı Fenni’yi oluşturan bölümlere bakıldığında, reklam ile ilgili bir dizi temel bilginin sanki bugün yazılmış gibi taze olduğu görülecektir.

İlanat-ı Fenni, reklam konusunda bilgi edinmek, dönemin dil zevkine tanıklık etmek isteyenler için bulunmaz bir başvuru kitabı.

İlanat-ı Fenni, kısacası, reklamda dünden bugüne yaşanan değişim/dönüşümün izini sürmek ve atılmış adımlardan istifade etmek isteyenler için vazgeçilmez bir temel eser.
 

İlanat-ı Fenni / Modern Reklamcılık (Çevriyazı ve Sadeleştirme) isimli 238 sayfadan oluşan kitap ; Selanikli Abdi Tevfik tarafından yazılmış ve ÇİZGİ KİTABEVİ yayınevinin 28.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

İlanat-ı Fenni / Modern Reklamcılık (Çevriyazı ve Sadeleştirme) pdf indir - indir