İletişim Kuramları Güç ve Etki Dinamiklerini Çözmek pdf indir

tarafından
5
İletişim Kuramları  Güç ve Etki Dinamiklerini Çözmek pdf indir

Bu kitapta, eleştirel iletişim çalışmalarının temelini oluşturan temel teorileri ve kavramları araştırdık. İletişimin sosyal, ekonomik ve politik gücün dağılımını nasıl etkilediğini aydınlatmak için gücün, ideolojinin, kültürün ve teknolojinin incelikli kesişimleriyle ilgilendik. Çeşitli bağlamlardaki iletişim dinamiklerini eleştirel bir şekilde inceleyerek, günümüzün birbirine bağlı dünyasının doğasında var olan karmaşıklıklara dair daha derin bir kavrayış geliştirmeyi hedefledik.
Bu kitaptaki bölümler, eleştirel iletişim teorilerinin kapsamlı bir şekilde keşfedilmesini sağlayan geniş bir konu yelpazesini kapsıyor. Sosyal bir fenomen olarak iletişim anlayışımızı şekillendiren klasik ve çağdaş bakış açılarını inceleyen teorik temeller, medya kurumlarının, teknolojilerinin ve içeriğinin baskın anlatıları, sosyal normları ve güç yapılarını nasıl belirlediği ve bunlara meydan okuduğu, medyaya dair eleştirel bakış açıları kitaptaki konular arasında yer alıyor. Medya alanının ötesine geçtiğimizde, politik iletişim, kültürlerarası iletişim ve kişilerarası iletişim gibi çeşitli toplumsal bağlamlarda iletişimi masaya yatırıyoruz. Her bölüm, bu bağlamlardaki iletişim uygulamalarının mevcut güç dinamiklerini yeniden üretme veya bunlara meydan okuma yollarını eleştirel bir şekilde analiz ederek, anlamlı bir değişiklik yaratmak için bireylerin ve toplulukların aracılığını vurguluyor.
 
 

İletişim Kuramları Güç ve Etki Dinamiklerini Çözmek isimli 466 sayfadan oluşan kitap ; Aybike Serttaş Ertike tarafından yazılmış ve URZENİ yayınevinin 31.08.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

İletişim Kuramları Güç ve Etki Dinamiklerini Çözmek pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.