İlk Defter pdf indir

tarafından
9
İlk Defter pdf indir

“ Şimdilik bir Dîvançe diyebileceğimiz, gelecek yıllarda inşallah bir Dîvan oluşturacak İlk Defter’de, lise son sınıf öğrencisi genç bir şâirin aruz vezni ile gazel, rubâî ve mesnevî nazım şekilleriyle, hâsılı “eski şiirin rüzgârı” ve “hava”sıyla söylediği, yazdığı şiirler Nihad Sâmi Banarlı Hocayı rahmetle anmama vesile oldu. Onun ‘Türk edebiyâtı, tam 900 yıl, Türkçenin notası olmuş ve dilimize büyük âhenk kazandırmış bir vezin olan aruzu itmemelidir. Bu vezinle şiir söyleyenlerin mısrâlarındaki ses ve mânâ kaynaşmasından doğan söz güzelliklerini fark etmeye mecbûruz. Bu dikkat size Türkçenin sesini ve dehâsını duyuracaktır.’ sözlerini burada zikretmeyi bir vazife bildim.
 
Müştekî’nin şi’rini gördükde erbâb-ı edeb
Şi’r-i Rûm’un Hâfız-ı müstakbeli derler bana
 
Prof. Dr. Mustafa Tahralı
 
 
 
 

İlk Defter isimli 84 sayfadan oluşan kitap ; Ahmed Müşteki tarafından yazılmış ve İSTANBUL FETİH CEMİYETİ YAYINLARI yayınevinin 14.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kerschensteıner in Hayatı Ve Pedagojisi Biyografi pdf indir başlıklı makalemizde Kerschensteıner in Hayatı Ve Pedagojisi Biyografi indir, Kerschensteıner in Hayatı Ve Pedagojisi Biyografi oku ve Kerschensteıner in Hayatı Ve Pedagojisi Biyografi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk Defter pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.