İlk Görelilik Kitabı pdf indir

tarafından
17
İlk Görelilik Kitabı pdf indir

DR. ALBERT SUNAR
 
GÖRELİLİK TEORİSİNİ ANLAMAK HİÇ BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI!
 
Einstein’ın görelilik teorisi, uzaya ve zamana dair bildiğimiz ne varsa
ters yüz etti. Hiç şaşmadan akıp geçtiğini sandığımız zamanın yavaşlayıp hızlanabildiğini, uzayın bükülebildiğini, cisimlerin hareket ederken ağırlaştığını öğrendik! Hatta bir rokete atlayıp ışık hızında seyahat edebilsek dünyadaki yüz yıllık sürenin bize birkaç saatmiş gibi geleceğini… 
Bunların çok uçuk şeyler olduğunu mu düşünüyorsun? Neyse ki yol bulmak için kullandığımız GPS cihazlarını yapanlar böyle düşünmüyor. Zamanın uzaydaki uydu için başka, dünyada yaşayan bizler için başka aktığını bilmeseler o cihazlar bizi olduğumuzdan kilometrelerce uzakta gösterecekti.
Peki daha fazla zaman kaybetmeden böylesine müthiş bir fikri anlamaya ne dersin? 
Eğer sen de evrenin nasıl işlediğini, uzay ile zaman arasında nasıl bir bağlantı olduğunu ya da ışık hızında yolculuk yapabilsek nelerle karşılaşacağımızı merak ediyorsan, Dr. Albert’ın liderliğindeki bu 
heyecan verici ve eğlenceli turu kaçırma!
 
İlk Görelilik Kitabım, tıpkı ödüllü İlk Kuantum Fiziği Kitabım gibi, 10 yaş ve üstü çocuklara (ve tüm meraklı yetişkinlere) karmaşık görünen fizik konularını en basit ve en eğlenceli biçimde açıklamak için harika bir başlangıç kitabı.
 

İlk Görelilik Kitabı isimli 48 sayfadan oluşan kitap ; Sheddad Kaid tarafından yazılmış ve DOMİNGO YAYINEVİ yayınevinin 06.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

İlk Görelilik Kitabı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.