İlk Kuşak Dinler Tarihçileri Konuşuyor pdf indir

tarafından
74
İlk Kuşak Dinler Tarihçileri Konuşuyor pdf indir

İlk Kuşak Dinler Tarihçileri Konuşuyor isimli bu çalışma; tamamen yerlive millîdir, hiçbir yerden maddî bir destek almaksızın gerçekleştirilmiştir,ayrıntısı giriş bölümünde açıklanan özgün bir projenin ürünü olup türünün ilkörneğidir. Bu çalışmada; din, tarih, kültür, fikir, düşünce, duygu; psikoloji,sosyoloji, ekonomi, uluslararası ilişkiler; vefa, dostluk, kardeşlik, birlikberaberlik; âdap, edep, haya; çile, mücadele, başarı gibi hususlara dairbilgiler vardır. Dolayısıyla baştan sona merakla, ilgiyle, zevkle okunacak veçok şey öğrenileceğine inandığımız bir eserdir.
Bu eserde; Cumhuriyet Dönemi’nin İlk Kuşak Dinler Tarihçileri’ndenhayatta olanlara Dinler Tarihi Alanı başta olmak üzere çeşitli konularla ilgilioldukça kapsayıcı, geniş ve hemen her konuyu gün yüzüne çıkaracak sorularsorularak alınan cevaplara, video kayıt eşliğinde yapılan söyleşilere,röportajlara yer verilmiştir. Soruları seçerken anlamlı olmasına, ufuk açmasınayol ve yön göstermesine, bilim dalımızı bir adım öteye götürmek için katkısunmasına özen gösterilmiştir. Hocalarımızın sorulara verdiği cevaplar olduğugibi yazıya aktarılmış; bilimsel görüşlerine saygımız ve demokratik bakışaçımız gereği herhangi bir kısaltma düzeltme yoluna gidilmemiştir.
Rahmet-i rahmana kavuşan hocalarımızın ise fotoğrafları, mezarlarınınfotoğrafı, öz geçmişleri, varsa haklarında yapılan bilimsel tanıtım yazıları;öğrencisi, dostu veya arkadaşları tarafından yazılan ve onu tanıtıcı samimiduyguları ifade edici yazılar konulmuştur. Böylece hocalarımızın tanınması,bilinmesi, öğrenilmesi, eserlerinin okunması ve rahmetle anılmaları arzuedilmiştir.
 

İlk Kuşak Dinler Tarihçileri Konuşuyor isimli 488 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Kemal Polat tarafından yazılmış ve BERİKAN YAYINEVİ yayınevinin 17.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Edirnekapı Kara Şehitliği Cennet Yolcuları pdf indir başlıklı makalemizde Edirnekapı Kara Şehitliği Cennet Yolcuları indir, Edirnekapı Kara Şehitliği Cennet Yolcuları oku ve Edirnekapı Kara Şehitliği Cennet Yolcuları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk Kuşak Dinler Tarihçileri Konuşuyor pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.