İlk Müslüman Türk Devleti Karahanlılar pdf indir

tarafından
7
İlk Müslüman Türk Devleti Karahanlılar pdf indir

840-1212 yılları arasında,Doğu ve Batı Türkistan da hüküm sürmüş bir Türk devletidir.Tarihte ki yeri ve tesirleri,kültür ve medeniyet tarihine katkıları düşünüldüğünde ilk büyük müslüman Türk Devleti olarak karşımıza çıkmaktadır. Karahanlılarla birlikte bölgenin İslamiyete girme süreci başlamış,bundan sonra dünya tarihinde önemli ilim merkezlerinden biri haline gelmiştir.Karahanlılar döneminde Türk ilim ve edebiyat hayatı doruktaydı. Kaşgarlı Mahmut Divanü Lugati´t-Türk´ü:Edip Ahmet Yuknaki,Atabetü´l Hakaik´i,Yusuf Has Hacib,Kutadgu Bilig´i bu dönemde yazmış,daha birçok ilim adamı yine bu dönemde yetişmiştir.Karahanlı dönemi bilinmezse,Türk Tarihi kesintiye uğrar.on bilgilere dayanılarak ortaya koyan elinizdeki eserin,Türk tarihinde önemli bir boşluğu dolduracaktır.
 

İlk Müslüman Türk Devleti Karahanlılar isimli 408 sayfadan oluşan kitap ; Hüseyin Tekinoğlu tarafından yazılmış ve KAMER YAYINLARI yayınevinin 23.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bizim ‘68 pdf indir başlıklı makalemizde Bizim ‘68 indir, Bizim ‘68 oku ve Bizim ‘68 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk Müslüman Türk Devleti Karahanlılar pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.