İlk Türk Edebiyatı Tarihi: Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye pdf indir

İlk Türk Edebiyatı Tarihi: Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye pdf indir

Edebiyat üzerindeki çalışmalar; edebî metin neşri, edebiyat tarihi, tenkîd gibi değişik alanlarda yapılmaktadır. Çok zengin ve köklü bir kültürümüz olmasına rağmen bizdeki edebiyat tarihi üzerine çalışmalar yenidir. Hâlbuki sekizinci yüzyıla ait Orhun Abideleri ile yazılı olarak başlayan edebiyatımız, günümüze kadar sayısız eser vermiştir. Bunlar üzerinde edebî çalışmalar da ortaya konulmuştur. Fakat bunlar, edebiyatımızın zenginliği oranında değildir. Edebiyat tarihleri de yazılmıştır. Lâkin edebiyat tarihimiz üzerindeki bu çalışmalar azdır. Abdülhalim Memduh’un Osmanlıca olarak yazmış olduğu “Târih-i Edebiyyât-ı Osmâniyye” adındaki eser ise bu edebiyat tarihlerinin ilkidir ve bugüne kadar üzerinde bu eseri günümüze kazandırmaya yönelik müstakil bir çalışma yapılmamıştır. Bu sebeplerden ötürü biz de bu eser üzerinde bir çalışma yapmayı düşündük. Dolayısıyla çalışmamızın konusunu “Abdülhalim Memduh’un Târih-i Edebiyat-ı Osmâniye’si” şeklinde sınırlandırdık.
 

İlk Türk Edebiyatı Tarihi: Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye isimli 228 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 19.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tehlikeli Düşler / Bize Sen Kala 1 pdf indir başlıklı makalemizde Tehlikeli Düşler / Bize Sen Kala 1 indir, Tehlikeli Düşler / Bize Sen Kala 1 oku ve Tehlikeli Düşler / Bize Sen Kala 1 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk Türk Edebiyatı Tarihi: Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye pdf indir - indir