İmam Şafiî :Alim ve Veli pdf indir

tarafından
9
İmam Şafiî :Alim ve Veli pdf indir

İslam düşüncesinin kurucu düşünürlerinden İmam Şâfiî müslüman toplumu en çok etkileyen isimler arasında yer alır. Buna rağmen hayatı hakkında çok az şey biliyoruz. Kecia Ali, elinizdeki kitapta büyük fakihin biyografisini erken dönem kaynakları ve çağdaş çalışmaları ustaca kullanarak resmediyor; İmam Mâlik ve Muhammed eş-Şeybânî gibi âlimler başta olmak üzere döneminin şahsiyetleriyle olan ilişkileri ve entelektüel, sosyal bağlamdaki hayatına odaklanıyor. Ayrıca Şâfiî düşüncesinin ana hatlarını teşekkül döneminin canlı tartışmaları üzerinden, düşünürün kendi eserleri ve muhataplarının çalışmalarını kullanarak ortaya çıkarıyor; fıkhi yönteminin geliştirilmesini, inceltilmesini ve öğrencileri tarafından yaygınlaştırılmasını araştırıyor. Ve bir “âlim” olarak vefatının ardından zaman içerisinde nasıl müslüman toplum tarafından bir “veli” olarak kabul gördüğünü anlatıyor. İmam Şâfiî: Âlim ve Veli düşünürün hayatı ve fikriyatını güvenilir kaynaklara dayanan bir kurgu ve akıcı bir üslupla ele alıyor.
 

İmam Şafiî :Alim ve Veli isimli 192 sayfadan oluşan kitap ; Kecia Ali tarafından yazılmış ve VAKIFBANK KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 21.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hak Aşıklarının Azığı Zadü’l-Müştakîn pdf indir başlıklı makalemizde Hak Aşıklarının Azığı Zadü’l-Müştakîn indir, Hak Aşıklarının Azığı Zadü’l-Müştakîn oku ve Hak Aşıklarının Azığı Zadü’l-Müştakîn pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İmam Şafiî :Alim ve Veli pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.