İmparatorluk Çağının Osmanlı Sultanları 3 / IV. Mehmed’den III. Osman’a (1648-1757) pdf indir

tarafından
9
İmparatorluk Çağının Osmanlı Sultanları 3 /  IV. Mehmed’den III. Osman’a (1648-1757) pdf indir

Karlofça Antlaşması’ndan sonra geleneksel kânun-ı kadîm anlayışının dışında arayışlara başlanmıştır. XVIII yüzyılın ilk çeyreğinde kaybedilen toprakların geri alınması için önce Rusya’ya, sonra da Venedik ve Avusturya’ya yönelik hamlelerden kalıcı sonuçlar alınamamıştır. Son başarılı Belgrad Antlaşmaları ile başlayan uzun barış döneminde mevcudu muhafaza siyaseti ve askeri ıslahat girişimleriyle devlet eski gücüne kavuşturulmak istenmiş , fakat kalıcı başarıları bu sefer de elde edilememiştir.
Bu kitapta 1648-1757 yılları arasının askerî ve siyasî olayları IV. Mehmed, II. Süleyman, II. Ahmed, II. Mustafa, III. Ahmed, I. Mahmud ve III. Osman gibi yedi padişahın biyografileri çerçevesinde ele alınmaya çalışılmıştır.
 

İmparatorluk Çağının Osmanlı Sultanları 3 / IV. Mehmed’den III. Osman’a (1648-1757) isimli 260 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Abdülkadir Özcan tarafından yazılmış ve İSAM / İSLAM ARAŞTIRMALARI MERKEZİ yayınevinin 31.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Türk'ün Türk'le Savaşı pdf indir başlıklı makalemizde Türk'ün Türk'le Savaşı indir, Türk'ün Türk'le Savaşı oku ve Türk'ün Türk'le Savaşı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İmparatorluk Çağının Osmanlı Sultanları 3 / IV. Mehmed’den III. Osman’a (1648-1757) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.