İmparatorluktan Ulus Devlete Türkiye Tarihi (1789-1995) pdf indir

tarafından
30
İmparatorluktan Ulus Devlete Türkiye Tarihi (1789-1995) pdf indir

Türkiye’nin bugün karşı karşıya kaldığı iki temel sorundan birisini meydana getiren iktisadi sorun içinde, üretimden tüketime, zenginliğin paylaşılmasından çevre sorunlarına kadar birçok unsur tartışılabilir. Bu kitabın hedefi, iki yüzyılı aşkın tarihsel derinliği içinde küresel ve bölgesel düzeyde siyasi gelişmelerin iktisadi gelişmelerle yakın ilişkisini kuşbakışı bir biçimde gözlemek ve bu ilişkiye işaret etmektir. İkinci temel sorun kabul edilen kimlik sorunu veya çatışmaları ise dini kimlikten etnik kimliğe, ulusal kimlikten cinsel kimliğe varıncaya kadar birçok sorunu içinde taşımaktadır. Bu kitabın hedefi, imparatorluktan ulus devlet çağına geçilirken yaşanan tartışmaları, çatışmaları bir ölçüde ortaya koyabilmek, ulusal kimlik politikalarını bir ölçüde tartışabilmektir.”
 

İmparatorluktan Ulus Devlete Türkiye Tarihi (1789-1995) isimli 384 sayfadan oluşan kitap ; Eray Yılmaz tarafından yazılmış ve EFE AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 15.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Dehanın Kodları Mustafa Kemal’den Atatürk’e pdf indir başlıklı makalemizde Dehanın Kodları Mustafa Kemal’den Atatürk’e indir, Dehanın Kodları Mustafa Kemal’den Atatürk’e oku ve Dehanın Kodları Mustafa Kemal’den Atatürk’e pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İmparatorluktan Ulus Devlete Türkiye Tarihi (1789-1995) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.