İnce ve Kaba Motor Gelişimi (2 Yaş) pdf indir

İnce ve Kaba Motor Gelişimi (2 Yaş) pdf indir

Sevgili Anne, Baba ve Eğitimciler;
 
Erken çocukluk dönemi, temel motor becerilerin kazanıldığı bir dönemdir. Temel motor beceriler adı verilenince ve kaba motor beceriler, çocukların vücutlarını kontrol etmesine ve daha karmaşık becerileri oluşturmasına yardımcı olur.
İnce motor beceriler, küçük kasları kullanmayı gerektirir. Avuç içi ile kavrama, yırtma, buruşturma, makas ile kesme, kalem kullanma gibi eylemleri içerir. Bu eylemler göz ile takip edilerek gerçekleştirilir ve buna el-göz koordinasyonu denilmektedir. Kaba motor beceriler, büyük kasları kullanmayı gerektirir. Oturma, emekleme, yürüme, koşma, zıplama, sıçrama, objeleri fırlatma, yakalama gibi eylemler için büyük kaslar kullanılır.
 
Erken yaslardan itibaren ince ve kaba motor gelişimine yönelik etkinlik ve hareketlerin yapılması, motor gelişimin desteklenmesi için büyük ölçüde önem taşımaktadır. Motor Gelişim kitabı, çocukların ince ve kaba motor beceri potansiyellerini artırarak yakından uzağa ilkesi doğrultusunda hazırlanmıştır. Çocuğun çevresinde gördüğü kavram ve sembollerle ilişki kurmasına yardımcı olmak için, kitapta basitten karmaşığa doğru bir yol izlenmiştir.
 
Çocuklarınızla keyifli, verimli ve kaliteli zaman geçirmeniz dileğiyle…
 
Erken Çocukluk Eğitimi Uzmanı
Pedagog Afife ÇORUK
 

İnce ve Kaba Motor Gelişimi (2 Yaş) isimli 32 sayfadan oluşan kitap ; Pedagog Afife Çoruk tarafından yazılmış ve BEYAZ PANDA YAYINLARI yayınevinin 14.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Osmanlı Türkçesi Metinleri 2 pdf indir başlıklı makalemizde Osmanlı Türkçesi Metinleri 2 indir, Osmanlı Türkçesi Metinleri 2 oku ve Osmanlı Türkçesi Metinleri 2 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İnce ve Kaba Motor Gelişimi (2 Yaş) pdf indir - indir