İngiltere Dış Politikası (Britanya Dış Politikası) pdf indir

tarafından
8
İngiltere Dış Politikası (Britanya Dış Politikası) pdf indir

Bu çalışma, özellikle karşılaştırmalı dış politika analizleri çerçevesinde Türkiye’de, Türkçe’de İngiltere açısından var olduğu söylenebilecek olan bir boşluğun doldurulmasına katkı yönünde atılmış yararlı bir adımdır. Benzerlerinin çoğalması dileğiyle…

Prof. Dr. Faruk Sönmezoğlu

19. yüzyılın tartışmasız en büyük gücü olan Büyük Britanya, 20. yüzyılda “üzerinde güneş batmayan imparatorluğu” çözülme sürecine girerken küresel iddiasını sürdürmek amacıyla ABD’yle ve Avrupa Ekonomik Topluluğuyla ilişkilerini geliştirmiştir. 21. yüzyılda Avrupa Birliğinden resmen ayrılması ve dış politikasını “Küresel Britanya” söylemiyle yeniden inşa etmesi, Avrupa güvenliği ve dış politikasının ötesinde sonuçlar doğurması bakımından önemlidir. Bu nedenle bu kitap, Diplomasi tarihi ve uluslararası ilişkilerin en önemli aktörlerinden olan Britanya’nın dış politika geleneği ve tarihî gelişimini anlamak için konuya ilgili duyan herkesin başvurabileceği bir kaynak olma özelliği taşımaktadır.
 

İngiltere Dış Politikası (Britanya Dış Politikası) isimli 390 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve NOBEL BİLİMSEL yayınevinin 19.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

İngiltere Dış Politikası (Britanya Dış Politikası) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.