İnsan Yıkıcılığı Soykırım ve İnsan Zulmünün Kökenleri pdf indir

tarafından
12
İnsan Yıkıcılığı  Soykırım ve İnsan Zulmünün Kökenleri pdf indir

Anthony Storr’un en son bulguları ve psikoterapist olarak kendi birikimlerini dikkate alarak tamamen yeniden kaleme aldığı İnsan Yıkıcılığı, insanlığın kötülük kapasitesini inceliyor. Kitap saldırganlık, nefret ve zalimlik kapasitemizle alakalı psikolojik ve psikiyatrik bulgular sunuyor.
Storr soykırım, ırksal çatışma
ve şiddetin büyük ölçekli diğer dışavurumlarına ışık tutma çabasıyla, bizleri bireysel davranışlardan grup ve ulusların davranışlarına dair kolay çıkarımlar yapmamamız için uyarıyor ve agresif kişilik bozuklukları, sadomazoşizm ve paranoyak hezeyan mekanizmaları üzerine aydınlatıcı tartışmalar açıyor.
İlk kez 1972’de yayımlanan İnsan Yıkıcılığı, insan ruhunun bazı en karanlık köşelerini aydınlatan bilimsel, kapsamlı bir çalışma.
 

İnsan Yıkıcılığı
Soykırım ve İnsan Zulmünün Kökenleri isimli 180 sayfadan oluşan kitap ; Anthony Storr tarafından yazılmış ve ALFA YAYINLARI yayınevinin 31.08.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Jeopolitiği Anlamak Uluslararası Politika Yazıları pdf indir başlıklı makalemizde Jeopolitiği Anlamak Uluslararası Politika Yazıları indir, Jeopolitiği Anlamak Uluslararası Politika Yazıları oku ve Jeopolitiği Anlamak Uluslararası Politika Yazıları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İnsan Yıkıcılığı Soykırım ve İnsan Zulmünün Kökenleri pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.