İnsanlığın Ölüm İlanı Afganistan pdf indir

tarafından
28
İnsanlığın Ölüm İlanı Afganistan pdf indir

Zihniyet değişmeden insanlar değişmez, gelişmez. Afganistan’da zihniyet değişikliğine bütün tarafların ihtiyacı var. Ortak yaşam ülküsünü, iradesini, bilinç ve direncini, ilham verici insan kaynaklarını, adil paylaşım ve yaşam zihniyetini, güven duygularını, yeteneklerini, tercih özgürlüğü ve potansiyelini kaybetmiş bir toplum; kurumsal ve kavramsal değerleri, işleyiş düzeni yok olmuş, taşlaşmış devlet düzeni. Uluslararası sistemin akılcı, gerçekçi desteği olmadan ayağa kalkması mümkün olmayan ve dünya için büyük sorun kaynağı bir Afganistan.
Bir başka büyük problem ise İslamiyet’e karşı vahşice organize saldırı… Afganistan İslam Emirliği’nde cuma namazlarında kendilerini İslam devleti mensupları olarak tanımlayan DEAŞ-IŞID taraftarlarının artık her cuma geleneksel hâle getirdiği ve neredeyse elliden aşağı ölünün olmadığı cami patlatmaları… Daha kötüsü, ölenlerin Şii olmasından dolayı tepki göstermek şöyle dursun, birçok İslam ülkesinde bu bombalamaların haberi bile yapılmamakta. Afganistan’da bunlar olurken İngiltere’de vatandaşla yakın ilişkiler kuran İngiliz milletvekili, kilisede dua ederken Somali asıllı göçmen ve terörle mücadele kapsamında rehabilitasyondan geçirilen İngiliz vatandaşı Müslüman tarafından bıçaklanarak delik deşik edilmekte. Körfez ülkesi cinayetle ilişkili diye basın haber yapmaya başlamakta. Bu arada açlık, sefalet, terör içinde ölüme mahkûm edilmiş Afganistan’da Taliban; kadınları, çocukları, kız çocuklarını kısıtlamakta, saç-sakal ve sosyal hayata ilişkin saçma sapan yasaklarla, kafa kesmelerle uğraşmakta. Bunları İslam’ı referans alarak yaptığına ilişkin açıklamalar da bütün dünyada her gün haber yapılmakta. Emperyal sistem Afganistan’ı talan ederken kendilerini Müslüman olarak tanımlayanlar da barışın, adaletin, aklın dini İslam ve değerlerini tahrip etmekte. Bu zihniyet bütün dünyayı dehşete düşürüp İslam’ı fanatizmin odağı olarak göstermek için her şeyi fazlasıyla yapmakta…
Bütün çiçekleri koparsalar da baharın gelişine engel olamazlar. Kazanırken kaybedenleri, kazandıklarıyla cezalandırılacaklarını, ileride elbette tarih yazacaktır.
Bir canı yok etmek, bütün insanlığı yok etmektir.
Bir cana fayda sağlamak bütün insanlığa fayda sağlamaktır.
“Gönül kırdıysan kıldığın namazın faydası yoktur.” anlayışının hâkim olduğu toprakları bugünkü hâle getirmek için her şeyi yapan insanlığa; adaletin, merhametin, aklın güneşinin yeniden doğması umuduyla…
Kitabımızla gerçeklere ayna tutmaya çalıştık. Olanları olduğu gibi kayıt altına alarak çözüme dair insanlığa faydalı görüşler sunmayı amaçladık. Düşündürücü ve harekete geçirici bir kitap olmasına gayret ettik.
İnsanlığın Yurttaşı – Düşündürücü Yazar
Özgür Kartal
 

İnsanlığın Ölüm İlanı Afganistan isimli 144 sayfadan oluşan kitap ; Önder Keskin tarafından yazılmış ve LİTERATÜRK ACADEMİA yayınevinin 20.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Halkların Dünya Tarihi (Karton Kapak) pdf indir başlıklı makalemizde Halkların Dünya Tarihi (Karton Kapak) indir, Halkların Dünya Tarihi (Karton Kapak) oku ve Halkların Dünya Tarihi (Karton Kapak) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İnsanlığın Ölüm İlanı Afganistan pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.