İş Hukukunda Alt İşveren pdf indir

tarafından
10
İş Hukukunda Alt İşveren pdf indir

Alt işveren kurumu Turk iş hukukunun uzerinde en cok tartışılan sorunlarından birini oluşturmaktadır. Bunun nedeni kimi işverenlerce bu konuda ne yazık ki hukuka uygun olmayan uygulamalar icine girilmişolmasıdır. Gercekten, ulkemizde uzun yıllardan beri alt işveren uygulamaları cok yaygınlık kazanmışve bunların onemli bir kısmı, işcilerin ucretlerini duşurmek, sosyal sigortalara ilişkin yukumluluklerden kacınmak, sendika ve toplu işsozleşmesi haklarının kullanılmasını engellemek, işsağlığı ve guvenliği onlemlerini almaktan kurtulmak, işmevzuatının bazı hukumlerinin uygulanması nı onlemek gibi amaclara yonelik muvazaalı işlemler biciminde ortaya cıkmaktadır.
 

İş Hukukunda Alt İşveren isimli 544 sayfadan oluşan kitap ; Hande Bahar Aykaç tarafından yazılmış ve BETA BASIM YAYIM yayınevinin 27.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bankacılık Kanunu Şerhi (El Kitabı) pdf indir başlıklı makalemizde Bankacılık Kanunu Şerhi (El Kitabı) indir, Bankacılık Kanunu Şerhi (El Kitabı) oku ve Bankacılık Kanunu Şerhi (El Kitabı) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İş Hukukunda Alt İşveren pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.