İş İlişkisinde Kişisel Verilerin Korunması pdf indir

tarafından
12
İş İlişkisinde Kişisel Verilerin Korunması pdf indir

Anayasal bir hak olan kişisel verilerin korunması hakkının aslında kendisini en çok gösterdiği alan çalışma hayatıdır. Zira hem iş ilişkisi işçinin kişiliğine bağlı bir ilişkidir; hem de işveren mevzuattan ve iş sözleşmesinden kaynaklanan sebeplerle işçinin kişisel verilerini işlemek zorundadır. Bu çalışmada iş sözleşmesinin kurulmasından önceki aşamadan başlanarak, iş ilişkisinin bitmesinden sonraki süreci de ele alacak şekilde iş ilişkisinde kişisel verilerin korunması konusu ele alınmıştır. Çalışmada bu konuya dair akla ilk gelen başlıklarla yetinilmemiş ve farklı içeriklere de yer verilmiştir. Bu doğrultuda iş ilişkisinde Big Data uygulamaları, Assessment Center süreçleri, asıl işveren-alt işveren ilişkisi ile geçici iş ilişkisi bakımından değerlendirmeler, işyerinin ve iş sözleşmesinin devrinin kişisel verilerin korunması hakkına etkisi, özel nitelikli kişisel verilerin işlenmesi ve verilerin saklanma süresi konuları da ele alınmıştır. Ayrıca eserde Kurul kararlarına yer verilmiş, Kurum rehberlerinden faydalanılmış, Alman Hukukundaki durum incelenmiş ve mümkün olduğunca örnekli bir anlatım tercih edilmiştir.
 

İş İlişkisinde Kişisel Verilerin Korunması isimli 208 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Öğr. Üyesi Esra Yiğit tarafından yazılmış ve ON İKİ LEVHA YAYINCILIK yayınevinin 18.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İş Hukukunda Alt İşveren pdf indir başlıklı makalemizde İş Hukukunda Alt İşveren indir, İş Hukukunda Alt İşveren oku ve İş Hukukunda Alt İşveren pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İş İlişkisinde Kişisel Verilerin Korunması pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.