İş İnsanı Gözüyle Ekonomi – Demokrasi – Siyaset İlişkisi pdf indir

İş İnsanı Gözüyle Ekonomi – Demokrasi – Siyaset İlişkisi pdf indir

İş dünyasının içinden bir ses olarak Mustafa Güler’in bu kapsamlı çalışmasının dikkat çekici özelliklerinden birisi, Türkiye’nin yakın iktisadi ve politik tarihini bir ölçüde kültürel ve sosyolojik bağlamlarıyla da ele almış olmasıdır. Çalışma, bu anlamda politika-iktisat ve tarih alanı ile sosyolojinin ilişkisini gayet başarılı bir biçimde kurmaktadır. Ayrıca dosyanın veri ve bilgi yönünden zengin niteliği okuyucuya, yakın tarihi anlamayı mümkün kılacak hemen bütün parçaları görme imkanı sağlamaktadır. Bu durum okuyucuya, veri ve bilgi parçalarının yerlerini değiştirerek başka tür bir okuma imkanı da vermektedir. Dolayısıyla okuyucunun söz konusu tarihe yeni/başka anlamlar yüklemesi de mümkündür. Özetle bu kitap Türkiye’nin yakın iktisadi-politik-sosyolojik ahvalini birlikte ve daha kapsamlı bir tartışmaya yönelik davet olarak düşünülmelidir.
Şükrü Aslan
 

İş İnsanı Gözüyle Ekonomi – Demokrasi – Siyaset İlişkisi isimli 528 sayfadan oluşan kitap ; Mustafa Güler tarafından yazılmış ve ÜTOPYA YAYINEVİ yayınevinin 17.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Politik Parasal Konjonktür Teorisi Çerçevesinde Paranın Siyasi Rotası pdf indir başlıklı makalemizde Politik Parasal Konjonktür Teorisi Çerçevesinde Paranın Siyasi Rotası indir, Politik Parasal Konjonktür Teorisi Çerçevesinde Paranın Siyasi Rotası oku ve Politik Parasal Konjonktür Teorisi Çerçevesinde Paranın Siyasi Rotası pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İş İnsanı Gözüyle Ekonomi – Demokrasi – Siyaset İlişkisi pdf indir - indir