İş ve Yaşam Dengesi pdf indir

tarafından
8
İş ve Yaşam Dengesi pdf indir

İş dünyasının dinamik koşullarına ayak uyduran işletmeler, rekabet avantajı elde etmek için, çalışma koşullarını ağırlaştırmakta ve bu durum çalışanlar açısından iş yaşam dengesinin bozulmasına neden olmaktadır. Günümüzde, bu çalışma koşulları altında dengenin sağlanması oldukça zordur. Diğer yandan, iş yaşam dengesinin sağlanmasının bireyler ve örgütler açısından olduğu kadar toplum açısından da önemi büyüktür. Mutsuz kişilerden oluşan toplumlarda, verimlilik gibi kavramlardan söz etmek mümkün değildir. Kişilerin yaşamındaki çatışma arttıkça hem işlerinde verimsizlik hem de iş dışındaki hayatlarında mutsuzluk ve doyumsuzluk gibi olumsuz durumlar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle, işletmelerin çalışanlarının iş ve yaşam faaliyetlerini daha etkin yöneterek, iş ile ilgili tutum ve davranışlarında olumlu sonuçlar almayı hedeflemesi, çalışan performansına, verimliliğine, iş tatmin düzeyine ve bağlılığına pozitif yönde katkı sağlaması gerekmektedir. Bu kitapta, iş yaşam dengesi konusu detaylı biçimde ele alınarak, sağlık sektörü çalışanlarına yönelik, iş-aile ve aile-iş çatışmasını etkileyen faktörlerin belirlenmesi hedeflenmiştir.
 

İş ve Yaşam Dengesi isimli 204 sayfadan oluşan kitap ; Hacer Handan Demir tarafından yazılmış ve KRİTER BASIM YAYIN DAĞITIM yayınevinin 23.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Muhasebe Meslek Mensupları Etik Kodlar Ölçeği pdf indir başlıklı makalemizde Muhasebe Meslek Mensupları Etik Kodlar Ölçeği indir, Muhasebe Meslek Mensupları Etik Kodlar Ölçeği oku ve Muhasebe Meslek Mensupları Etik Kodlar Ölçeği pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İş ve Yaşam Dengesi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.