İslam’da Anne ve Baba Hakkı pdf indir

tarafından
6
İslam’da Anne ve Baba Hakkı pdf indir

Allah’u Teâlâ’nın rahmetine muhtaç olan şeyh imam allame Cemaleddin Ebu Ferec Abdurrahman İbn Ali İbn Muhammed İbn Cevzi der ki; Allahu Teâlâ bu kitabı bizlere faydalı kılsın âmin. Hamd, iyiliği emredip, itaatsizlik etmekten nehyeden Allah’a mahsustur. Salât selam sadık, mesduk (doğru sözlü ve doğruluğu tasdiklenmiş ) efendimiz
Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) ve hakların verildiği güne kadar O’na tabi olanların üzerine olsun. Bundan sonra; yaşadığım zamanda, anne babasına iyilik etmeye yönelmeyen, anne babaya iyilik etmenin dinin bir gereği olarak görmeyen, anne babasına seslerini yükselten, sanki anne babaya itaat etmenin vacip olduğuna inanmayan gençler gördüm. Allah (Subhanehu Teâlâ) Kur’an Kerim’de akrabayı gözetmeyi emretti, akrabasıyla ilişkiyi keseni de bir azarlamayla nehyetti. Nice kimseler var ki anne babasına seslerini yükselterek kimileri de onları terk ederek karşılık verirler.
Sanki tasdik ettikleri şeyin sevabını tasdik etmiyorlar gibi Allah’ın onlara verdiği rızıktan fakirlere vermiyorlar ve sanki şeriattanmış gibi tamamıyla iyi işlere yönelmiyorlar. Tüm bunlara, uygun olan bir şekilde teşvik edip, sevap ve cezasını anlatmak gerekli olan işlerdendir. Gaflette olana uyarı ve basiretli kimselere de öğüt olması için bu ilimlerle ilgili bir kitap yazmayı gerekli gördüm. Bu kitabı fasıl ve bab olarak tertipledim. Doğruya muvaffak eden Allah’tır.
 

İslam’da Anne ve Baba Hakkı isimli 96 sayfadan oluşan kitap ; Ebul Ferec İbnul Cevzi tarafından yazılmış ve İTİSAM YAYINLARI yayınevinin 11.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Allah’ın Adıyla pdf indir başlıklı makalemizde Allah’ın Adıyla indir, Allah’ın Adıyla oku ve Allah’ın Adıyla pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İslam’da Anne ve Baba Hakkı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.