İslam’da Kadın ve Yanlış Algılar pdf indir

tarafından
10
İslam’da Kadın ve Yanlış Algılar pdf indir

İnsanlığın varoluş sürecinden bu yana kadın –batıl inançların, yerleşik kültürlerin etkisiyle ve erkek egemen toplumda– hayattan soyutlanmak istenmiş, ilahi öğretiye ters biçimde zıtlıklar oluşturularak ötekileştirilmeye çalışılmıştır. Kadınlar bunun yansımalarını ve olumsuz etkilerini toplum içinde her alanda yaşamışlardır. Oysa İslam nazarında kadın; erkekle birlikte “Oku!” emrinin ilk muhatabı, el üstünde tutulması gereken bir emanet, güzel muamele edilmeyi hak eden bir eş ve ayakları altına cennet serilen bir annedir ve doğumuyla babasına cennet kapılarını açan ,evliliğiyle eşine imanın diğer yarısını sunandır. Kur’ani bakış açısına göre üstünlük takva iledir
 

İslam’da Kadın ve Yanlış Algılar isimli 70 sayfadan oluşan kitap ; Fatma Tuba Ulusoy tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 07.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kur’an’ın Kur’an’la Tefsiri Meselesi pdf indir başlıklı makalemizde Kur’an’ın Kur’an’la Tefsiri Meselesi indir, Kur’an’ın Kur’an’la Tefsiri Meselesi oku ve Kur’an’ın Kur’an’la Tefsiri Meselesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İslam’da Kadın ve Yanlış Algılar pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.