İslam’ın İnanç Esasları pdf indir

tarafından
28
İslam’ın İnanç Esasları pdf indir

Tarihte olduğu gibi günümüzde de din insanlığın sahip olduğu ortak değerlerin başında gelmektedir. Tarihin değişik dönemlerinde inançsız bir toplum oluşturmak için yapılan baskılar gönüllerden din duygusunu söküp atamamış,baskılar sona erince insanlar içlerinde gizledikleri dinî duyguları dışa vurmaktan geri durmamışlardır.Bu derece önemli bir kurum olan din hakkında doğru ve sağlam bilgiye sahip olmak hem insan hem de müslüman olmanın bir gereğidir. İnanç esasları dinin genel çerçevesini oluşturmakta ve ana kurallarını ortaya koymaktadır. İslâm’ın inanç esasları da “Âmentü”de formüle edilen altı maddeden oluşmaktadır. Bu eser, sözü edilen altı esasın açıklamalarını ve savunusunu yapmaya çalışmaktadır.
 

İslam’ın İnanç Esasları isimli 222 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. İlyas Çelebi tarafından yazılmış ve İSAM / İSLAM ARAŞTIRMALARI MERKEZİ yayınevinin 23.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Cahiliye’de ve Hz. Peygamber Zamanında Kan Davası pdf indir başlıklı makalemizde Cahiliye’de ve Hz. Peygamber Zamanında Kan Davası indir, Cahiliye’de ve Hz. Peygamber Zamanında Kan Davası oku ve Cahiliye’de ve Hz. Peygamber Zamanında Kan Davası pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İslam’ın İnanç Esasları pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.