İslam Ortak Paydası ve Mezhep Gerçeği pdf indir

tarafından
6
İslam Ortak Paydası ve Mezhep Gerçeği pdf indir

Siyaset doğası gereği ayrıştırır. Din dili siyasetin ayrıştırıcı dili ile bütünleşince, Müslümanlar İslam ortak paydasından iyice uzaklaşmaya başlamışlardır. Böylece özünde birleştirici olan din, ayrıştırmaya başlamış ve ayrılıkçı duruşlara meşruiyet kazandırır hale gelmiştir. Bu süreçte,b elki de Müslümanların tarihinde ilk defa, yaşanan olumsuzluklar, doğrudan Şiilik, ya da Sünnilik’le irtibatlandırılmış ve akan kan, Sünnilik ya da Şiilik üzerinden kutsanmış, meşrulaştırılmıştır. İşin en kötü yanı, özeleştiri yapmak yerine dışarıdan suçlu aranarak, sürekli yeni günah keçileri yaratılmakta, İslam egemenlik hırsına ve aç gözlülüğe kurban edilmektedir. İslam dünyasında, mezhep çatışmasının önüne geçebilmek için, mezhep farklılıklarından dolayı hiç kimsenin tekfir edilemeyeceğinin, imanın ve sorumluluğun bireysel olduğunun ve cennete veya cehenneme toplu rezarvasyon yapılamayacağının bilinmesi ve İslam Ortak Paydası bilincinin geliştirilmesi gerekmektedir. Hz. Muhammed’in sağlığında herhangi bir mezhep yoktur. Müslüman olmak için herhangi bir mezhebe bağlı olmak gerekmez. Mezhepler beşeri oluşumlardır. İslam, hiçbir kimsenin, hiçbir mezhebin, cemaatin ya da tarikatın tekelinde değildir.
 

İslam Ortak Paydası ve Mezhep Gerçeği isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Hasan Onat tarafından yazılmış ve ENDÜLÜS yayınevinin 15.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Namaz (2 cilt) pdf indir başlıklı makalemizde Namaz (2 cilt) indir, Namaz (2 cilt) oku ve Namaz (2 cilt) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İslam Ortak Paydası ve Mezhep Gerçeği pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.