İslamdan Dönenler ve Yalancı Peygamberler pdf indir

tarafından
5
İslamdan Dönenler  ve Yalancı Peygamberler pdf indir

Her gerçek peygamberin yaşadığı devirde onu taklit eden birkaç menfaat veya şöhret düşkününün de peygamberlik iddiasında bulunduğu bir gerçektir. Özellikle tektanrılı bir dinin iyice yerleşmiş bulunmadığı bölgelerde ortaya çıkan sahte peygamberler, cahil halk kitleleri içinde kendilerine taraftar bulmakta güçlük çekmemişlerdir.
 
İslamiyetin yayılması ve yerleşmesi sırasında da Arabistan’ın çeşitli bölgelerinde ortaya çıkmış olan sahte peygamberler, İslamiyeti büyük güçlüklerle karşı karşıya bırakmıştır. 
 
Bahriye Üçok, bu kitapta hicri 7. ve 11. yıllar arasında peygamberliğini ilan edenlerin izlerini sürüyor. Bunlardan Esved, Tuleyha, Secâh ve Müseylime’yi Batılı oryantalistlerin ve İslam âlimlerinin eserlerinden de yaralanarak inceliyor.
İslamdan Dönenler ve Yalancı Peygamberler, dönemin toplumsal, sosyal ve ekonomik koşullarını da göz önüne alarak sahte peygamberlerin İslam tarihindeki yerini inceleyen ilk eser olma özelliğini taşıyor.
 

İslamdan Dönenler ve Yalancı Peygamberler isimli 168 sayfadan oluşan kitap ; Bahriye Üçok tarafından yazılmış ve KIRMIZI KEDİ YAYINEVİ yayınevinin 25.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

İslamdan Dönenler ve Yalancı Peygamberler pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.