İsmi Yad Ruhu Şad Olsun Suad Derviş, Nahid Sırrı Örik Ve Peride Celal Üzerine Yazılar pdf indir

tarafından
6
İsmi Yad Ruhu Şad Olsun  Suad Derviş, Nahid Sırrı Örik Ve Peride Celal Üzerine Yazılar pdf indir

“Bu kitapta, gazete ve dergi tararken, yıllar içinde kendime yoldaş edindiğim, bitmez tükenmez anlam arayışları, savruluşlarla geçen ömrüme anlam katan üç yazara dair yazdıklarımın bir kısmını bulacaksınız. Evet, bu üç isme çok şey borçluyum. Külliyatlarının izini sürerken her yeni güne tatlı bir hevesle uyandım. Gazete ve dergi ciltleri arasında imzalarına rast geldikçe sevindim. Onların eserlerini yayına hazırlar, okuyucuyla buluşturur yahut bu yazıları kaleme alırken kendimi işe yarar hissettim. Sayelerinde aferin aldım, para kazandım. Bu yüzden isimlerini yad, ruhlarını şad etmek istiyorum.” Serdar Soydan’ın Nahid Sırrı Örik, Suat Derviş ve Peride Celal’e dair biriktirdiklerinden yola çıkarak yazdıklarının bir kısmı bu kitapta bir araya geliyor. Bu yazılar edebiyat tarihine önemli katkılar sunarken gazete ve dergi ciltleri arasında kalmış, döneminde iltifat görmemiş, kitaplaşmamış pek çok emeği gün yüzüne çıkartıyor. İsmi Yad, Ruhu Şad Olsun, başta adı geçen üç yazarın okurları olmak üzere tüm edebiyat severlerin mutlaka okuması gereken, yirmi yılı aşkın bir çaba ve sevgiyle işlenmiş bir kitap.
 

İsmi Yad Ruhu Şad Olsun Suad Derviş, Nahid Sırrı Örik Ve Peride Celal Üzerine Yazılar isimli 238 sayfadan oluşan kitap ; Serdar Soydan tarafından yazılmış ve SANAT KRİTİK YAYINCILIK yayınevinin 11.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

İsmi Yad Ruhu Şad Olsun Suad Derviş, Nahid Sırrı Örik Ve Peride Celal Üzerine Yazılar pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.