İspanya İç Savaşı (1936-1939) (Karton Kapak) pdf indir

tarafından
14
İspanya İç Savaşı (1936-1939) (Karton Kapak) pdf indir

1936 ile 1939 yılları arasında süren İspanya İç Savaşı, bölgesel bağımsızlığa karşı merkeziyetçi devletçilik ve bireyin özgürlüğüne karşı otoriterlik ekseninde modern dönemin en yoğun çatışmalarından biridir. Çatışmaya katılan yabancı ülkelerle birlikte bu savaş II. Dünya Savaşı’na giden yolun taşlarını döşeyen bir test sahası da olmuştur. Seçkin tarihçi Antony Beevor’ın bu kritik savaşı konu alan çalışması, 2005’te İspanya’nın önde gelen gazetelerinden La Vanguardia tarafından yılın en önemli inceleme kitabı ödülünü almıştır.
 
“Beevor etkileyici bir başyapıt ortaya çıkarmış.”
–Times Literary Supplement
“Görünen o ki İspanya İç Savaşı en azından sonraki kuşağın elinde bu çatışmayı ele alan referans kitabına dönüşecek.”
–London Review of Books
“Antony Beevor kaleme aldığı tarih kitaplarıyla, zamana yenik düşmeyecek edebi bir başyapıt yaratmakta olan çağdaş bir Tolstoy.”
–Dagens Nyheter
 

İspanya İç Savaşı (1936-1939) (Karton Kapak) isimli 680 sayfadan oluşan kitap ; Antony Beevor tarafından yazılmış ve ALFA YAYINLARI yayınevinin 23.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan 19. Yüzyılda Osmanlı - İran Ticari İlişkileri (Emtia,Tarife ve Sorunlar) pdf indir başlıklı makalemizde 19. Yüzyılda Osmanlı - İran Ticari İlişkileri (Emtia, Tarife ve Sorunlar) indir ve Tarife ve Sorunlar) oku hakkında bilgiler verilmektedir.

İspanya İç Savaşı (1936-1939) (Karton Kapak) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.