İstanbul’un Kuytu Köşeleri pdf indir

tarafından
4
İstanbul’un Kuytu Köşeleri pdf indir

“İstanbul, nüfusu 50 yılda 20 misline patlayan bir dünya şehri. Tarihte bu büyümenin benzeri görülmemiş. Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğu sentezinden, Anadolu kasabaları çeşitlemesine dönmüş… Gökdelenleri ve Boğaziçi köprülerini takıp takıştırmaktan vazgeçmeden… Şehirler toplumların aynası…

Yine de güzellikleri ve sihri yok edilemeyen Karadeniz-Marmara ve Boğaziçi doğa biçimlenmeleri hazine değerinde bir yaşama mozaiği seyrettiriyor.”

İstanbul’un Kuytu Köşeleri ile Narlıkapı’dan Yeşilköy’e, Boğaziçi kıyılarını da dolaşarak/okuyarak ‘tarih içinde’ bir şehir turu yapma fırsatı bulacaksınız. Her kuytu köşede Aydın Boysan’ın vazgeçilmez mekanları, dost sohbetleri ve anıları size rehberlik edecek.
Yüzler ve Yürekler’de (YKY, 2002) yüreğindeki insanları anlatmıştı Aydın Boysan, bu kez yine kendine özgü anlatımıyla kimi zaman neşelendirerek, kimi zaman düşünüdürerek, İstanbul’un kuytu köşelerini -gözdelikten kuytuluğa geçişteki acılarını da- anlatıyor.
 

İstanbul’un Kuytu Köşeleri isimli 217 sayfadan oluşan kitap ; Aydın Boysan tarafından yazılmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 16.05.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

İstanbul’un Kuytu Köşeleri pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.