İyi Bilinmeyen Çocukluk Pedagojik Sorunlar pdf indir

tarafından
3
İyi Bilinmeyen Çocukluk  Pedagojik Sorunlar pdf indir

Dr. René Allendy, 1889’da Paris’te doğan ve 1942’de yaşamını yitiren sıra dışı bir psikiyatristti. Bu kitap, bu özel doktorun hayatına, çalışmalarına ve özellikle sinir krizi geçiren hastalarla olan deneyimlerine ışık tutuyor. Psikiyatrinin henüz başlangıç aşamasında olduğu bir dönemde, Allendy modern tedavi yöntemlerinin öncüsüydü. Ancak Dr. Allendy sadece bir doktor değildi; o aynı zamanda bir öğretmendi. Ebeveynlere, öğretmenlere ve herkese, ruhun derinliklerini anlama ve onunla barış içinde yaşama sanatını öğretti. Bir köprünün sarsılmaz olması için mühendislik biliminin kurallarına uyulması gerektiği gibi, bir toplumun sağlam ve huzurlu olması için de psikolojinin yasalarına uyulması gerektiğini savundu.
 
Allendy’nin yaklaşımı, pedagoji ve psikolojideki devrimci fikirleriyle, bugünkü eğitim sistemlerimizin temelini atmıştır. Bu kitapta, Dr. Allendy’nin deneyimlerinden alınan derslerle, çocukların ruhlarına nasıl daha anlayışlı, şefkatli ve bilinçli bir şekilde yaklaşabileceğimizi öğreneceksiniz. Ruhun derinliklerine bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Dr. René Allendy’nin rehberliğinde bu yolculuk, sizi daha anlam dolu, daha bilinçli ve daha şefkatli bir hayata doğru yönlendirecek.
 

İyi Bilinmeyen Çocukluk Pedagojik Sorunlar isimli 184 sayfadan oluşan kitap ; Dr. René Allendy tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 27.10.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

İyi Bilinmeyen Çocukluk Pedagojik Sorunlar pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.