İyi ve Kötü Arzular pdf indir

tarafından
10
İyi ve Kötü Arzular pdf indir

11. yüzyılın büyük İslâm âlimi İmam Gazâlî [rahmetullahi aleyh] kaleme aldığı eserlerle yalnızca yaşadığı dönemde değil, hemen her asırda derin izler bırakan fakih ve mutasavvıf bir âlimdir. Bu değerli eserlerin arasında öyle bir kitap vardır ki fıkıh, ahlâk ve tasavvuf konularında, yazıldığı günden şimdiye dek İslâm âleminde derin saygı ve kabul görmüştür; İhyâü Ulûmi’d-Dîn… Semerkand Yayınlarından bölüm bölüm müstakil kitaplar halinde yeniden tercüme edilen ölümsüz eser, hem çeviri dili hem de tasarımı yönüyle dikkat çekiyor. Serinin 23. kitabı olan Şehvet Belası; açlığın fazileti ve tokluğun yerilmesinden, açlığın faydaları ve tokluğun zararlarından, mide şehvetini kırmada riyâzet yolu, açlığın hükmü ile faziletinin duruma göre değişmesi ve ferc ve göz şehvetine muhalefet edenlerin fazileti gibi pek çok konuyu kaynak ve delilleriyle açıklıyor.
 

İyi ve Kötü Arzular isimli 128 sayfadan oluşan kitap ; İmam Gazali tarafından yazılmış ve SEMERKAND YAYINCILIK yayınevinin 04.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Beşerden İnsana / Bakara 5 pdf indir başlıklı makalemizde Beşerden İnsana / Bakara 5 indir, Beşerden İnsana / Bakara 5 oku ve Beşerden İnsana / Bakara 5 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İyi ve Kötü Arzular pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.