İz Bırakan Eğitim Liderleri pdf indir

tarafından
7
İz Bırakan Eğitim Liderleri pdf indir

Her medeniyetin kendine ait bir kültürel süreci bulunmaktadır. Kültürün devamlılığı eğitimden geçer. Kültürel unsur bağlamında eğitim tek bir kaynaktan beslenmemiş, kültürel değişimlere sebep olan dinamikler eğitimimizi de şekillendirmiştir. Bir diğer deyişle eğitim oldukça dinamik bir süreçtir. Eğitim, insanlığın tarihi kadar eskidir. Millî eğitimimiz bu süreçte pek çok kaynaktan beslenmiştir. Gelinen noktada eğitimimiz, farklı disiplinlerin de birikimi sayılabilir. Eğitimin dinamik bir süreç olmasından dolayı bu sistemin sağlayıcıları, çarkın çelik dişlileri, hiç şüphesiz ki eğitim gönüllüleri olan aydınlarımızdır.

İz Bırakan Eğitim Liderleri isimli bu eserde; Tevfik Fikret, Ethem Nejat Bey, İsmail Mahir Efendi, Satı Bey, Nurettin Topçu, Mustafa Necati Sepetçioğlu, Hasan Ali Yücel, İsmail Hakkı Tonguç ve Fakir Baykurt’un eğitim sürecimize katkıları, yaşam öyküleriyle birlikte toplam dokuz bölümde verilmiştir. Uzun bir çalışmanın ürünü olan işbu eser, farklı dönemlerde, farklı kimliklerle tanınan aydınlarımızın eğitimci yönleri açığa çıkarılarak bir nevi kültürel bir misyon yerine getirilmiştir. Bu eserin özellikle ülkemizin eğitim fakültelerinde okuyan/okumakta olan öğretmen adaylarımız, öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimiz için bir kaynak eser olacağı ümidini taşıyor, tüm okurlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.
 

İz Bırakan Eğitim Liderleri isimli 282 sayfadan oluşan kitap ; Dr. B. Barış Yıldız tarafından yazılmış ve NOBEL BİLİMSEL yayınevinin 03.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Sevdam Ürktü pdf indir başlıklı makalemizde Sevdam Ürktü indir, Sevdam Ürktü oku ve Sevdam Ürktü pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İz Bırakan Eğitim Liderleri pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.