Japon Sanatı Tarihsel, Kültürel ve Mitolojik Kökleri pdf indir

tarafından
12
Japon Sanatı  Tarihsel, Kültürel ve Mitolojik Kökleri  pdf indir

Geçmişi, MÖ 10. yüzyıla kadar uzanan Japon sanatının tarihine baktığımızda eşsiz bir üslup ve benzersiz bir yalınlıkla karşılaşırız. Başlangıçta, özellikle savaşlardan etkilenen Japon sanatı, zamanla kendi stilini geliştirmiş ve resim, origami, seramik, heykel, edebiyat, kaligrafi, mimari ve manga gibi türlerde Japon zarafetini yansıtan geleneksel eserler ortaya konulmuştur.
 
 
Bu kitap, uzun bir dönem boyunca dünyanın geri kalanından uzakta yaşayan, batıyla temasında bocalasa bile özgünlüğünden asla taviz vermeyen Japon sanatının serüvenini inceliyor. Bunu yaparken de ulusun tarihine, kültürüne, mitolojisine çokça yer ayırıyor; ayrıca bu sanatın köklerinde yatan siyasi, sosyal ve kültürel etkilerden yola çıkarak Japonya hakkında geniş bir perspektif sunuyor.
 

Japon Sanatı
Tarihsel, Kültürel ve Mitolojik Kökleri isimli 216 sayfadan oluşan kitap ; James Jackson Jarves tarafından yazılmış ve MAYA KİTAP yayınevinin 01.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Gizli Dünya Dünya İstihbarat Tarihi (Ciltli) pdf indir başlıklı makalemizde Gizli Dünya Dünya İstihbarat Tarihi (Ciltli) indir, Gizli Dünya Dünya İstihbarat Tarihi (Ciltli) oku ve Gizli Dünya Dünya İstihbarat Tarihi (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Japon Sanatı Tarihsel, Kültürel ve Mitolojik Kökleri pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.