Kaçış Planı Bir Gezginin Hikayesi pdf indir

Kaçış Planı  Bir Gezginin Hikayesi pdf indir

Bir Dünya Vatandaşı Olmak
 
Öncelikle, hepimizin bu terimden aynı şeyi anladığından emin olmak adına “dünya vatandaşı olmak’’ nedir, onunla başlayayım.
Herkes için farklı bir anlam taşıyabilecek dünya vatandaşlığı benim için şu anlama geliyor:
İnsanlara nereden geldiğine, dinine, diline, ırkına bakmadan, insan oldukları için değer vermek.
Ve yaşadığın hayatı istediğin yerde, istediğin kadar kalarak, yaptığın işi senin hizmetine ihtiyacı olan herkese sunarak yapmak.
Sınırların, bölgelerin, ulusların ötesinde düşünebilmek ve tüm insanlığa faydaya odaklanmak.
Bütün tüm bu saydıklarımı yapabilecek donanıma sahip olabilmek; kişisel, profesyonel, enerjisel ve dil donanımına.
Ben kendimi bir dünya vatandaşı olarak görüyorum. Bu topraklarda doğdum ve Türk kimliğim benim önemli bir parçam. 
Fakat ne yaparsam yapayım her zaman kendime şu soruyu soruyorum:  Yaptığım işi dünyadaki 7 küsur milyar insana nasıl sunabilirim?
Her gün bu soruya cevap bulma niyetiyle kendimin daha iyi bir versiyonunu yaratmaya ve bunu yaparken de kendimden daha büyük bir amaca hizmet etmeye çalışıyorum.
Benim için bir dünya vatandaşı olmak bu anlama geliyor.
Elinizde tuttuğunuz bu kitap, özünde bir seyahat kitabı. 2017’den itibaren gerçekleştirdiğim seyahatlerimi ve oradaki tecrübelerimi anlattığım bir seyahatname. 
Seyahat etmek bir dünya vatandaşı olmanın büyük bir parametresi olduğundan ötürü bu kitaba, insanlara bir dünya vatandaşı olmalarında gerekli donanımları kazanmalarına yol göstermeye çalıştığım “Kaçış Planı’’ isimli eğitim serimle aynı ismi vermeye karar verdik. 
Çünkü seyahatlerim ve tüm yaptıklarım özünde aynı amaca hizmet ediyor: Kendisine, ailesine, ülkesine, yaşadığı kıtaya ve dünyasına katkı sağlamaya çalışan bir dünya vatandaşı olmak ve bunu yapmak isteyen başka insanlara yol gösterebilmek.
Umarım bu kitap bir nebze de olsa, bir dünya vatandaşı olma yolunda size yol gösterir.
 

Kaçış Planı
Bir Gezginin Hikayesi isimli 400 sayfadan oluşan kitap ; Perçin İmrek tarafından yazılmış ve ABAKÜS KİTAP yayınevinin 04.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Kaçış Planı Bir Gezginin Hikayesi pdf indir - indir