Kahve Falım pdf indir

tarafından
5
Kahve Falım pdf indir

Şafak Yasin Sazak’ın “Hayatı Anlamı Sensin” (şiir), “Yedi Tepeli Şehir” (şiir) ve “Sonbahar Hüznü” (deneme) kitaplarından sonra çıkan şiir kitabı: “Kahve Falım”.
Sazak’ın aşk şiirlerinde yalnızca sevgilinin adının anılması bile özneye fazlasıyla yetiyor. O kalbin sesidir, derinlik ve saflıktır, sonsuzca sürecek bir aşktır. Efsanevi aşklar bu duygunun simgesi olarak kullanılır, böylece hissedilen sevgi idealize edilip yüceltilmiş olur.
Klasik şiirden ney sesi, gül bahçesi, lale bahçeleri, Leyla ile Mecnun, Ferhat ile Şirin gibi Şafak Yasin’in şiirine kalıtsal olarak aktarılmış ögeler bulunuyor. Bununla birlikte aynı şiirde gündelik yaşamdan ve halk dağarcığından çıkıp gelmiş ifade ve motifler de kendine yer bulabilmiş.
İşlenen gündelik olgu ve olaylar şiirlerde fazla derinleştirilmeden değinmeler şeklinde sunuluyor. Sazak’ın yaklaşımında naif, romantik bir taraf var. Naif yaklaşıma uygun olarak yalın, gündelik bir dil kullanılıyor.
 

Kahve Falım isimli 96 sayfadan oluşan kitap ; Şafak Yasin Sazak tarafından yazılmış ve GÜNCE YAYINLARI yayınevinin 07.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Kahve Falım pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.