Kalp, Nefs ve Ruh pdf indir

tarafından
6
Kalp, Nefs ve Ruh pdf indir

“Aşk, tasavvufun özüdür ve aşkın mekânı kalptir.” 

Tasavvufun ele aldığı en önemli kavramlardan olan kalp, nefs ve ruh; günümüz psikoloji ekollerinin en önemlilerinden olan benötesi psikolojinin kurucusu Prof. Dr. Robert Frager’ın kaleminden meraklısıyla buluşuyor. Kalbin arındırılmasını, nefsin terbiye edilmesini ve ruhun tekâmülünü esas alarak bu üç kavramı çeşitli evliya menkıbeleri, hikâyeler, anekdotlar ve ilahiler eşliğinde, birer gelişim haritası sunarak aktaran bu eser, bölüm sonlarında okuruna sunduğu çeşitli gelişim egzersizleri ile de yirmi birinci yüzyılda manevî açlık içinde bulunan ruhlara seslenmeye çalışıyor. 

Birçok mürşid-i kâmilin, dervişin ve mutasavvıfın üzerinde en çok durduğu kavram olan “aşk” kapsamında şekillenen Kalp, Nefs ve Ruh: Tasavvuf Psikolojisinde Gelişim, Denge ve Uyum, aşkın neşet ettiği merci olan kalbin katmanlarını, bu katmanların tasavvuftaki seyr ü sülûk ile aşılan nefsin yedi mertebesinde hangi kısımlara tekabül ettiğinin derûnî boyutlarını detaylı bir şekilde ele alarak, günümüzde eksikliği duyulan manevî rehberliği vurguluyor. 
 

Kalp, Nefs ve Ruh isimli 320 sayfadan oluşan kitap ; Robert Frager tarafından yazılmış ve SUFİ KİTAP YAYINLARI yayınevinin 15.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Üç Aylar ve Faziletleri pdf indir başlıklı makalemizde Üç Aylar ve Faziletleri indir, Üç Aylar ve Faziletleri oku ve Üç Aylar ve Faziletleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kalp, Nefs ve Ruh pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.