Kant Felsefesinin Politik Evreni pdf indir

tarafından
21
Kant Felsefesinin Politik Evreni pdf indir

1784’te Kant’ın yaptığı çağrı, Sapere Aude! –aklını kullanma cesaretini göster!– aklın kamusal ve eleştirel kullanımına yapılan bir davettir. Bu çağrı aslında Kantçı eleştirel projenin bağrından çıkar ve Kant’ın politik düşünme geleneği içindeki yerini özetler.
Hakan Çörekçioğlu’nun derlediği ve çevirdiği bu seçki, hem Kantçı eleştirel aklın politik boyutuyla hem de Kant’ın politika felsefesiyle ilgili tartışmaları içermektedir. Bu tartışmalarda Kant felsefesi politik olanın karakteri, kamusal iletişimin ilkeleri, ahlak-politika ilişkisi, devrim, sivil itaatsizlik, kadının politik durumu ve dünya barışı gibi bir dizi politik mesele üzerinden irdeleniyor. Çağdaş politik sorunlarımız Kantçı bakış açısından ele alınırken Kant felsefesi de çağdaş sorunlarla ilişkilendiriliyor. Bu seçki aynı zamanda Kant’ın en önemli politik metinlerinden birini, Teori ve Pratik’i de Türkçeye kazandırıyor.
 

Kant Felsefesinin Politik Evreni isimli 320 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve AYRINTI YAYINLARI yayınevinin 03.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Kant Felsefesinin Politik Evreni pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.