Kariyer Oyunları Farkı Yaratanlar, Oyunun Farkında Olanlardır pdf indir

Kariyer Oyunları  Farkı Yaratanlar, Oyunun Farkında Olanlardır pdf indir

Söz konusu kariyerimiz olduğunda, kuralları, oyuncuları, rekabeti, ritmi, stratejisi ve ödülleri olan bir oyunun içinde olduğumuz çok açık. Ancak, her oyunda olduğu gibi Kariyer Oyunu içinde de sıradan dünyanın kısıtlamalarına uymak zorunda değiliz. Eğer istersek, hiç fark edilmemiş yeteneklerimizin tanınabileceği ve ödüllendirilebileceği kendi kurallarımızı oluşturabiliriz. Bunu başarmak için karar vermeniz gereken tek şey; internet, sosyal medya ve iş dünyasının 7/24 devam eden baş döndürücü değişiminde, bu oyunun herhangi bir oyuncusu mu olmak istiyorsunuz yoksa kuralları belirleyen tasarımcısı mı? Kariyer Oyunları; kazanmanız için size yeni kurallar veriyor ve kariyerinizle ilgili en acil sorularınızı cevaplıyor:
 
• Doğru kariyer yoluna nasıl karar verebilirim?
• Yöneticiler gerçekten ne arıyor?
• İş yerinde köşeye sıkışmış hissedersem ne yapmalıyım?
• Profesyonel başarı için kişisel markamı nasıl yaratabilirim?
• Kariyerimi ilerletmek için hangi yeteneklere ihtiyacım var?
• Tüm ezberleri bozan bir çalışan nasıl olabilirim?
• Kariyer Oyunları, sürekli değişen teknoloji ve ekonomik çağda başarılı bir kariyer inşa etmek için adım adım bir süreç ortaya koyuyor ve olağanüstü bir kariyerin nasıl oluşturulacağına dair tüm adımları sizlerle paylaşıyor.
 
“Doğada canlılar arasındaki rekabet çok bilindik bir olgudur. Güçlüler ve zayıflar, varlıkları için mücadele ederler. İnsan, günümüzde 7,5 Milyarı geçen nüfusuyla doğanın büyük bir parçası olduğundan bu rekabetin içindedir. Bugün için iş aramak/bulmak ülkelere göre değişse de güncel kurallar belirleyici oluyor. Elinizdeki kitap, dijital çağda insanlar arasındaki rekabette, hemen her düzeyde iş arayan veya kişisel gelişimine katkı yapmayı düşünenler için güncel verilere dayalı ve yaşanmış olayları önceleyen yararlı bir rehberlik sunmaktadır.”
Prof. Dr. Okan Acar
 
Bazen bir yol gösterici ararız. Okullar biter, işlere girilir ama sanki yüreğimiz de o hayal ettiğimiz coşku uzaktır bize. Sanki her şey tammış gibi gözükürken bir şeyler eksik gibidir. Belki de yönümüz rüzgârın etkisi ile vardığımız bir noktadır. Hayal ettiğimiz değil. Belki birileri geçmiştir bu yollardan daha evvel ve bizlere de ışık tutmak istiyordur. Belki de o ışığı bulacağımız, kendi arzu ettiğimiz yönümüzü tayin edeceğimiz zaman bu zamandır. O vakit okumalı, dinlemeli ışık tutmak isteyenleri. Tıpkı sevgili Murat Koçyiğit’in “Kariyer Oyunları” kitabında olduğu gibi. Bu kıymetli eserin, nice gencimizin kariyer yoluna ışık tutacağı, onların zihinlerinde oluşan nice soruya cevap vereceği kanaatindeyim.
Prof. Dr. Burcu Demirel
 

Kariyer Oyunları
Farkı Yaratanlar, Oyunun Farkında Olanlardır isimli 304 sayfadan oluşan kitap ; Murat Koçyiğit tarafından yazılmış ve CERES YAYINLARI yayınevinin 05.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Fintech ve İnsurtech ile Finansın Dönüşümü pdf indir başlıklı makalemizde Fintech ve İnsurtech ile Finansın Dönüşümü indir, Fintech ve İnsurtech ile Finansın Dönüşümü oku ve Fintech ve İnsurtech ile Finansın Dönüşümü pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kariyer Oyunları Farkı Yaratanlar, Oyunun Farkında Olanlardır pdf indir - indir